Trening asertywności

trening asertywności program szkolenia dwie żółto-niebieskie papugi

Program szkolenia

TRENING ASERTYWNOŚCI

Program szkolenia “Trening asertywności”

Program szkolenia Trening asertywności stanowi jego wstępną propozycję. Obejmuje treści, które dotychczas cieszyły się największą popularnością wśród uczestników moich szkoleń. Jest on realizowany w analogicznym układzie podczas szkoleń otwartych, do których ostatecznie może dołączyć każda osoba zainteresowana rozwojem kompetencji komunikacyjnych.

Programy szkoleń zamkniętych, czyli dedykowanych pracownikom jednej organizacji mogą zostać dopasowane do realnych potrzeb zgłoszonych przed szkoleniem.

Wzmocnienie umiejętności wyrażania własnych potrzeb i opinii w zgodzie z sobą i szacunkiem do rozmówcy.

Uczestnicy szkolenia:

  • uczą się stawiać granice i bronić własnego terytorium psychologicznego,
  • rozwijają kompetencję asertywnej odmowy oraz mówienia “tak”,
  • stają się bardziej pewni siebie i odważniej prezentują swoje zdanie.

Agnieszka Żarecka | Trener biznesu

  • czym jest asertywność
  • które zachowania nie są przejawem asertywnych postaw
  • różnice między postawą uległą, asertywną oraz agresywną.
  • definiowanie listy pozwoleń i praw
  • czym są przekonania oraz jak z nimi pracować i jak pozbywać się rujnujących myśli
  • stawianie granic i ich obrona z szacunkiem dla drugiej osoby
  • charakterystyka postaw, jak również zachowań asertywnych z uwzględnieniem np. tonu głosu, postawy czy kontaktu wzrokowego
  • techniki wyrażania opinii i próśb
  • rodzaje asertywnej odmowy
  • modele informacji zwrotnej – U-F-O, F-U-K-O, a dodatkowo F-U-K-O-Z
  • zasady przekazywania konstruktywnej krytyki
  • komunikat JA
  • otwartość na informację zwrotną, czyli co łączy asertywność z feedbackiem

Szkolenie prowadzone w formie aktywizującej z wykorzystaniem autorskich materiałów szkoleniowych, takich jak:

Poza tym szkolenie wzbogacone quizami, filmami, grami szkoleniowymi, które pozwalają wyciągnąć wiele cennych wniosków i spostrzeżeń.

W trakcie całego szkolenie, jego uczestnicy:

  • po pierwsze, wykonują liczne zadania indywidualne, jak również grupowe pracując z podręcznikiem szkoleniowym,
  • po drugie, pracując na realnych case-study utrwalają nową wiedzę i co najważniejsze, od razu wprowadzają ją w życie.
  • i najważniejsze, po trzecie – biorą aktywny udział w całym szkoleniu, czyli od początku do samego końca, poszukując odpowiedzi na nurtujące pytania i trenując postawy asertywne.

Interesuje Cię:

  • asertywność dla nastolatków?

  • szkolenie z “Efektywnej komunikacji interpersonalnej”?